T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Tirebolu Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Tirebolu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

DİJİTAL HASTANE TOPLANTISI

Güncelleme Tarihi: 13/09/2017

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Medipol Üniversitesi arasında imzalanan protokolle Hastanelerin HİMSS EMRAM Seviye 6 - Seviye 7 hedeflerine ulaşılabilmesi için dijital hastane skorlama seviye çalışmaları kapsamında düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantılarının 5.’si Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ev sahipliğinde 6 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirildi.
Toplantıya Kurum Başkan Yardımcımız Doç. Dr. İsmayil Yılmaz, GOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ertan Bülbüloğlu, Ordu KHB Genel Sekreteri Op.Dr. Mithat Kıvrak, Giresun KHB Genel Sekreteri Op.Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk, Amasya KHB Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Faruk Tonga, Çorum KHB Genel Sekreteri Uzm.Dr. Ömer Sobacı, Yozgat KHB Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca, Sivas KHB Genel Sekreteri Op.Dr. Davut Vecdi Ersöz ve Medipol Üniversitesi TTO Direktörü Yrd.Doç.Dr. İlker Köse katıldı.
Kurum Başkan Yardımcımız Doç. Dr. İsmayil Yılmaz’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantının sabah oturumu, Medipol Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. İlker Köse’nin HIMMS EMRAM Seviye 6-7 Hedefleri ve Yol Haritası sunumunu ile sona erdi.
Öğleden sonraki oturumda ise SBSGM Standart ve Akreditasyon Daire Başkanlığı Uluslararası Sağlık Bilişimi Standartları Birim Sorumlusu Esra Zehir’in Dijital Hastane Oluşum Sürecinde SBSGM Çalışmaları sunumu ile başladı. Daha sonra Medipol Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. İlker Köse’nin moderatörlüğünde TKHK Stok Takip Daire Başkanlığı Ecz. Behiye Dinç’in İlaç Sistemleri Sunumu ile devam etti. Ardından Kurum Başkan Yardımcımız Doç. Dr. İsmayil Yılmaz’ın moderatörlüğünde sırasıyla Giresun Tirebolu Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Tahsin Tacal, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzm.Dr.Muhammed Emin Demirkol ve İstanbul Dr. Siyami Ersek EAH Sağlık Bakım Hizm. Md. - Dr. Asibe Özkan ’ın Seviye 6 Hastane Sunumlarının ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle sunumlar sona erdi.
Kapanış konuşmasını yapan Kurum Başkan Yardımcımız konuşmasında 5.’si Tokat’ta gerçekleştirilen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısının çok verimli geçtiğini belirtirken, hasta güvenliği için Dijital Hastane çalışmalarının son derece önem arz ettiğini, Hastanelerimizin bir an önce gerekli çalışmalara başlaması gerektiğini ve bu konuda Kurumun gereken tüm desteği vereceğini ifade etti. Ardından söz alan Sivas, Çorum, Amasya, Giresun, Ordu ve Yozgat Genel Sekreterleri; öncelikle bu toplantıyı gerçekleştiren Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna ve ev sahiplikleri için Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.
Dijital Hastane Değerlendirme Toplantısı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.